ПРИКЛАД ДНЬОВЕИ ДИЄТИ ЗА ТИЦЕ (спрам Ремгелда)
Перши фриштик (ище у посцелї): 250 ґрами канава зоз шметанку або шметанку з дакус чаю, какаом або кафу, 2 били хлєбики або 1 до 2 жемлїчки з вельо масла, мед, 2 сирови або цалком мегки вайца.
Други фриштик: 1 погар шметанки и зоз тим єдну пражинку або пражени хлєб.
Треци фриштик: досц єдзеня з муки, коло 150 до 200 і'рами, пражени хлєб з досц масла, зоз струганим сиром итд., 1 погар шметанки.
Полудзенок: 1 шолька юшки, желєнява, зоз тим и швиже масло. Вельо єдзеня з муки. Печене зоз вельо пире кромплями (найменєй 2 обични ложки), масну але легко порихтану мачанку, шалату, компот у форми пиреа. Сладке єдзенє 350 до 200 ґрами, жимне або цепле.
Перша ужина: 2 шольки какава зоз шметанку або шметанку з дакус какаом, чайом и кафу. Печиво як за перши фриштик.
Друга ужина: 2 сирови вайца або вайца у лєгкей юшки (буйонє).
Вечера: 1 шолька юшки або єдна млєкова каша з пену з вайца, месо цепле або жимне з мачанку и пире кромплями, шалата, компот, сладке єдзенє. Десерт: пражени хлєб з вельо масла и сира, 1 шолька млєка.
Пред спаньом: 1 погар шметанки або мала фляша чарного пива з намасценим хлєбом.

ПРИКЛАД ДИЄТИ ЗА ТИЦЕ ЗА ОСОБИ ХТОРИ НЄ ПОДНОША МЛЄКО (спрам Ремгелда)
Перши фриштик: 125 ґрами чаю, екстракт з меса або каша з муки и масла, 2 били хлєбики з маслом (30 ґр), 1 жемлїчка з медом, 2 сирови або на мегко уварени вайца.
Други фриштик: 2 вайца у лєгкей юшки (буйону), 2 сардини з лимуном.
Треци фриштик: 200 ґрами єдзеня з муки, 20 ґрами масла з праженим хлєбом и струганим сиром, 50 ґрами червоного вина.
Полудзенок: 150 ґрами юшки, 150 ґрами желєняви з ЗО Грамами масла. Єдно єдзенє з муки. Печене з вельо пире кромплями, масну мачанку. 200 ґрами сладкого єдзеня. Погар червеного вина.